Bu şerefsizlerin son yaptıkları saldırı da yanlarına kar kalmaya

2008-10-05 16:26:00

Bu şerefsizlerin son yaptıkları saldırı da yanlarına kar kalmayacaktır

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü`ne terör örgütüncedüzenlenen saldırıyla ilgili olarak çok sert açıklamada bulundu.
 
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Hakkari`nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü`ne terör örgütünce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak, ``Binlerce yıldır Türk devleti kendisinin geleceğine göz diken bu tür mihraklara karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir ve kökünü kazıyacaktır`` dedi.

 


Bakan Tüzmen, çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser`in Silifke ilçesinde düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere geldiği Mersin`de Anadolu Ajansı`na açıklamalarda bulundu.

 


Şehit yakınları başta olmak üzere tüm vatandaşlara başsağlığı dileyen Tüzmen, saldırıyı kınadıklarını bildirdi. Tüzmen, şöyle konuştu:

 


``Bu şerefsizlerin son yaptıkları saldırı da yanlarına kar kalmayacaktır. Binlerce yıldır Türk devleti kendisinin geleceğine göz diken bu tür mihraklara karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir ve kökünü kazıyacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.``

 


Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini dile getiren Tüzmen, şunları söyledi:

 


``Bu şerefsizlerin yaptıkları sadece kendi kapasiteleriyle alakalı değil, son olaylarla da gözlemlendiği gibi başka ülkelerin bu işe dahil olduğuna dair çeşitli yorumlar yapılıyor. Bunu da çok ciddi şekilde takip ediyoruz. Buradaki şerefsizlere aynı şekilde destek veren ülkeler de şerefsizliklerine devam edecektir. Türk tarihinde böylesine olaylarla her zaman karşılaşılmıştır. İçeriden ve dışarıdan çeşitli hainler bu ülkenin bekasını tehdit unsurları haline getirmeye çalışmışlardır. Ancak hiç bir zaman başarılı olamamışlardır. Çünkü binlerce yıllık bir gelenekten gelen, kendi ayakları üzerinde dünyanın kriz içerisinde bulunduğu halde yarınına güvenle bakan ülkemizde bu tip olayların ucu nereye varırsa varsın, geçmişte olduğu gibi mücadelemiz gelecekte de sürdürülecektir. Sonuna kadar devam edeceğiz. Ülkemiz, milletimizle birlikte ay yıldızlı bayrağımızın altıda geleceğin en önemli devleti olacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.``

 


 

 


AA

2008-10-05 Cafe Siyaset

0
0
0
Yorum Yaz